DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW!

Promocja zdrowia oraz wyrabianie zdrowotnych nawyków to jedno z ważniejszych zadań przedszkola. Dlatego też dnia 09 października zorganizowaliśmy dzień warzyw i owoców. Naszym głównym celem przeprowadzonych zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania owoców i warzyw. Każdy wiem jakie znaczenie dla rozwoju dziecka ma odpowiednie odżywianie. Jednak trudno jest namówić dziecko do spożywania warzyw lub owoców. Najlepszy sposób to włączenie malucha do wspólnego przygotowywania posiłku. Grupa Mądrych Skrzatów przygotowała syrop z buraka, oraz buraczane mufinki. Grupa Biedronek była odpowiedzialna za przygotowanie marchewkowego ciasta, oraz surówki marchewkowo-jabłkowej. Grupy maluchów, Muchomorków i Smerfów zrobiły sok z jabłek i marchewki. Uwieńczeniem pracy była degustacja samodzielnie wykonanych przysmaków. Dzieci były zachwycone smakiem przygotowanych potraw i możliwością samodzielnego ich przygotowania. Czego wyrazem było szybkie znikanie zawartości talerzyka - co niezmiernie cieszyło!